Itt talál információt Iskolánk dolgozói és tanulóinak fertőzöttségi állapotáról, amennyiben van ilyen:

Dolgozó: 0 Fő

Tanuló: 0 Fő

"A világon semmiféle tehetség el nem vész."

Petőfi Sándor

Miskolci Petőfi Sándor
Általános Iskola

3526, Miskolc, Katowice utca 17. 30/754-4169 altisk@petofi10-mc.edu.hu


 

Iskolánkban minden hónapban, minden osztályban megválasztjuk a hónap tanulóját,
akik magatartásukkal példát mutatnak társaiknak.

Reméljük idővel minden tanulónk megnyeri ezt a címet.

2023 - Szeptember

Korábbi tanévek hónap tanulói: 2022-23 , 2021-22


„…Bármelyik iskola válhat olyan hellyé, amelybe gondolkodó, mohón kíváncsi, gyorsan és felelősségteljesen tanuló diákok járnak, amelyben a tanárok élvezik a munkájukat és a diákjaikkal való együttlétet, ahol magas a morális mérce, és ahová mind a diákok, mind a tanárok szeretnek járni.”

(Carl Rogers)

Tisztelt Látogató!

Szeretettel köszöntöm intézményünk honlapján.

A fenti idézetet szem előtt tartva, kollegáimmal együtt azon munkálkodunk, hogy a Miskolci Petőfi Sándor Általános Iskola is olyan hely legyen, ahová szívesen járnak a diákok és tanárok egyaránt.

Kiemelt hangsúlyt fektetünk diákjaink empátiás készségének fejlesztésére. Célunk, hogy képesek legyenek rohanó világunkban is egymást nyitott, odafigyelő módon meghallgatni, és szükség szerint mások problémáira, szükségleteire nyitott, segítőkész módon reagálni. Fontosnak tartjuk, hogy tisztességre, öntudatra, becsületre, kitartásra neveljük őket, hogy megtanítsuk nekik, hogy ebben az érdektől vezérelt világunkban hogyan lehet tisztességesen, érdektől mentesen boldogulni. 

A honlapunkon böngészve olyan információkat, tudnivalókat talál, amelyek megkönnyítik a tájékozódást az iskolánk életével kapcsolatban. Betekintést kaphat, mi történik iskolánk falai között a hétköznapokban és milyenek az ünnepnapjaink, rendezvényeink. Megismerheti az itt folyó szakmai munkát, és azokat a követelményeket és kötelezettségeket, amelyeket az iskola támaszt tanulóival szemben.

Kívánom, hogy gyűjtsön és kapjon minél több információt rólunk a honlapunkon, s ha felkeltettük érdeklődését, arra biztatom, hogy látogasson el hozzánk személyesen is!

 

                                                                                     Simon Éva
                                                                                     intézményvezető

Kis létszámú osztályokban, a legmodernebb módszerek alkalmazásával egyéni tanulási utakat biztosítunk a gyermekek számára. Számtalan közösségi programmal tesszük élményekkel gazdaggá mindennapjainkat.

Intézményünk az idei tanévben ünnepli fennállásának 50. évfordulóját, így ehhez méltóan sor került: a tető szigetelésére, tetőfelújítására; az iskola belső terének, az aulának festésére; a szekrényajtók festésére; a vizesblokk korszerűsítésére; a tornatermünk teljes felújítására.

 

Oktatási kínálatunk

- az angol és a német nyelv tanulásának lehetősége 1. osztálytól

- Polgár Judit Sakkpalota programja

- interaktív tábla

- tanulói tabletek

- informatika szaktanterem

- 1. évfolyamon heti 1 óra úszás a GYEK uszodájában

- 4. osztálytól informatika és emelt szintű angol nyelv csoportbontással

 

 

- iskolapszichológus, gyógypedagógus, fejlesztőpedagógus, pedagógiai asszisztens és gyógypedagógiai segítő munkatárs tevékenysége

- versenyzési lehetőségek

- média, sakk, sport- és csengettyű szakkör

- modern tánc

- gyógytestnevelés

- kórházi tagozat

- napközi otthon

- kirándulások, nyári táborok, erdei iskola

Bemutatkozás

Iskolánkban angol nyelvoktatás folyik első osztálytól kezdődően. Negyedik osztálytól emelt óraszámban tanulják a diákok az angol nyelvet, ami felső tagozaton is folytatódik: az emelt angolosok heti 5 órában az alap angolosok heti 3 órában tanulják az angol nyelvet.

Az informatika tantárgy is 4. osztálytól beépül az órarendbe. Ez a mai kor követelményeinek és elvárásainak fontos része, hogy ez által tanulóink tudatosabban és egészségesebben viszonyuljanak a technika adta lehetőségekhez. Az iskola felszereltsége és eszközellátottsága megfelel a mai elvárásoknak. Digitális táblák, tabletek, számítógépterem és az internet használata beépült a mindennapi munkánkba. A gyerekek szívesen és örömmel végeznek feladatokat a modern eszközökön.

A 2013/14. tanévtől az első osztálytól felmenő rendszerben bevezettük az alsó tagozaton a Nemzeti Alaptantervben választható tantárgyként megjelenő sakk tantárgyat, mely a Polgár Judit Sakk Alapítvány egyedülálló, új módszertani programja. Képességfejlesztésre, a logikus és kreatív gondolkodás elősegítésére nyújt lehetőséget. A módszer a sakkórák mellett a sakk alapszabályait és eszközrendszerét használva beépül az általános tanterv alaptantárgyainak oktatásába is. 2016 májusától iskolánk a Sakkpalota Program Referenciaintézménye lett.

A mindennapos testnevelés bevezetése óta tanulóinknak biztosítjuk a rendszeres testmozgást, igyekszünk sportolásra ösztönözni őket, amit sportkörökön és szabadidős tevékenység keretében biztosítunk számukra. Az első osztályosok heti egy alkalommal úszás-oktatáson vesznek részt a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ uszódájában. Külső oktató segítségével, heti 2 alkalommal, moderntánc oktatása is zajlik. Ezen fiúk, lányok vegyesen vehetnek részt.

Intézményünkben az etika oktatás mellett heti egy órában katolikus és református hitoktatatást is választhatnak gyermekeik számára.

Intézményünkben hagyományosan folyik a tanítás. Délelőtt tanítási órák vannak, délután 16:00-ig napköziben tartózkodhatnak a gyerekek. Az 1-8. évfolyamig működnek napközis csoportjaink. Reggel, reggeli ügyeletet biztosítunk a korábban érkező tanulóknak 6:30-tól 7:30-ig, délután pedig 16:00-tól 17:00-ig szintén ügyeletet tartunk. Így tanítványaink, felnőtt felügyelet mellett, biztonságban és nyugodtan várhatják meg szüleiket, hozzátartozóikat.

A tanulás mellett szabadidős programokkal is színesítjük diákjaink mindennapjait. Ebben segítségünkre van a diákönkormányzat. Iskolai szintű programok, mint Halloween, Mikulás, Karácsony, Farsang, Gyermeknap, iskolai szintű kirándulások, nyári táborok, tanulmányi versenyeken való részvétel, témahetek, szervezésében és lebonyolításában nagy segítséget kapunk.

Osztályprogram keretében, az iskolán belüli programok mellett, bábszínházba, színházba, moziba, múzeumba, könyvtárba, kirándulni visszük a gyerekeket. Igyekszünk változatos programokkal, eseményekkel színesíteni a hétköznapokat, hogy a mindennapos, rendszeres tanulás közben, a szórakozás és hasznos időtöltés is helyet kapjon.

Az intézmény pedagógiai rendszerében prioritást élvező területek a következők:

  • általános tantervű oktatás
  • angolnyelv-oktatás első osztálytól
  • emelt szintű angolnyelv-oktatás
  • egészségügyi intézményben tartós gyógykezelés alatt álló tanulók, integrált, részintegrált oktatása összevont osztályokban (kórházi tagozat)
  • napközi otthon működtetése
  • további egyéb órák szervezése 16.00 óráig (szakkörök, tehetséggondozó foglalkozások, fejlesztő, felzárkóztató, differenciált foglalkozások, sportcsoportok szervezése)
  • iskolapszichológusi feladatok ellátása
  • BTMN diagnózissal rendelkező tanulók fejlesztése
  • SNI diagnózissal rendelkező tanulók fejlesztése
  • iskolai könyvtárak működtetése
  • DÖK működtetése
  • sakkoktatás
  • kommunikációs és informatikai kultúra fejlesztése
  • szabadidős tevékenység és életmódkultúra fejlesztése.

Jelenlegi székhelyiskolánk az 1969/70-es tanévtől kezdte meg működését a Miskolcon, a Katowice utca 17. szám alatt 10. Sz. Általános Iskola néven. Az épület átadására 1969. december 10-én került sor.

Iskolánk a kezdetektől fogva sokszínű diákélettel és szép eredményekkel büszkélkedhetett: az audiovizuális oktatás bázisiskolája lett, élen járt a különböző oktatási programok kidolgozásában. 1986/87-ben már számítógépes programokkal indultunk a technikaversenyen. Kiváló eredményeket ért el a sport területén is.

Az orosz mellett megkezdődött az angol nyelv oktatása először szakkörként, majd az 1983/84-es tanévtől kezdetét vette a szakosított angol tantervű tanítás.

A B.-A.-Z. Megyei Kórház Rehabilitációs Osztályán gyógytestnevelés, gyógyúszás és manuális készségfejlesztő foglalkozás indult az iskola pedagógusainak vezetésével.

1989-ben a Megyei Kórház Gyermek Egészségügyi Központjában kórházi tagozat kezdte meg működését. Azóta a tartósan kórházi ápolásra szoruló 6–14 éves korú gyermekek három tanulócsoportban összevontan tanulnak. 2002-ben Miskolc Megyei Jogú Város Közgyűlése Pedagógiai Díjat adományozott az itt dolgozóknak kiemelkedő munkájukért.

1998-ban Petőfi Sándor nevét vette fel az intézmény az 1848/49-es forradalom és szabadság- harc 150. évfordulója alkalmából. Neve ekkortól 2004-ig: 10. Sz. Petőfi Sándor Általános Iskola.

Az iskola falán emléktábla került elhelyezésre, az aulában pedig megvalósult egy emléksarok kialakítása a névadó tiszteletére. Minden tanév kiemelkedő eseménye a hagyományosan március 15. előtt megrendezésre kerülő Petőfi-hétEkkor iskolai és városi versenyeket („Észpörgető” matematika verseny, Petőfi-szavalóverseny, iskolai történelmi csapatverseny, sportversenyek) rendezünk és rajzpályázatot hirdetünk.

 

Tagiskolánk 1967. szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit a Kassai utca 15. sz. alatt, ekkor még 39. Sz. Általános Iskola néven, amelyet később 22. Sz. Általános Iskolára módosított az akkori fenntartó. Az új iskola a városban az elsők között vezette be a kabinet rendszerű és az alsó tagozatban a tantárgycsoportos oktatást. Az iskola tanulói a kezdetektől számtalan sikert értek el tanulmányi és sport versenyeken. 1988. február 3-án vette fel Rónai Ferenc nevét, ekkortól 2004. szeptemberéig viselte a 22. Sz. Rónai Ferenc Általános Iskola nevet.

A hetvenes évek második felétől indult el az angol nyelv oktatása, először csak szakköri keretek között, majd 1980-ban tagozatos szinten. Az iskola 1998-tól bekapcsolódott az Európai Unió Socrates programjába. Ez az angol nyelv gyakorlásán túl, lehetőséget adott arra, hogy a pedagógusok és a tanulók kapcsolatot építsenek külföldi iskolákkal, meglátogatva őket, bepillanthassanak különböző kultúrákba. 1996 óta minden évben megyei szintű angol nyelvi szavalóverseny kerül megrendezésre.

Minőségi változást jelentett az emelt szintű angol nyelv oktatásának folytatásaként a 2000/2001-es tanévtől a magyar-angol két tanítási nyelvű képzés beindítása felmenő rend- szerben. A két tanítási nyelvű képzéshez az alsó tagozaton iskolaotthonos rendszer kapcsolódik.

2004 szeptembere nagy változást hozott a két iskola életében. Miskolc Város Közgyűlése iskolaintegrációs programot indított, és elsőként ennek a két iskolának az összevonása történt meg. A döntés értelmében a 10. Petőfi Sándor Általános Iskola lett a székhelyintézmény, a 22. Sz. Rónai Ferenc Általános Iskola pedig a tagintézmény.

A 2004-2013 közötti időszakban iskolánk neve: 10. Sz., Petőfi Sándor Általános és Magyar - Angol Két Tanítási Nyelvű Iskola, 2013-tól: Miskolci 10. Sz. Petőfi Sándor Általános Iskola, 2014-től pedig Miskolci Petőfi Sándor Általános Iskola. A tagiskola hivatalos neve ekkortól Miskolci Petőfi Sándor Általános Iskola Rónai Ferenc Tagiskolája.

Az összevonást követően nagy feladat várt az iskolavezetésre és a két nevelőtestületre: egységes pedagógiai elvekre épülő, összehangolt stratégia és új szervezeti keretek kialakítása, olyan formában, hogy közben mindkét intézmény megőrizze egyéni arculatát, hagyományrendszerét. Ez egy hosszú és küzdelmes időszak volt, számtalan nehézséggel. Mára elmondható, hogy ezt az utat végig jártuk, megtaláltuk az együttműködés lehetőségeit. Örülünk egymás sikereinek, a felmerülő nehézségek megoldására pedig közösen keressük a lehetőségeket. Pedagógusaink önképzése folyamatos, törekednek a tanulói sajátosságokhoz igazodó leghatékonyabb módszerek alkalmazására, ötleteiket, szakmai innovációikat összintézményi szinten megosztják egymással.

Az összevonás óta eltelt időszakot jellemzi a pedagógiai munka folyamatos megújítása, kor- szerű nevelési-oktatási módszerek és eszközök alkalmazása. Kiemelten kezeljük a differenciálás lehetőségeit, az egyéni bánásmód alkalmazását. A hatékonyság és az eredményesség érdekében fókuszálunk a tanulói képességfejlesztésre, a közösségfejlesztésre, a szociokulturális hátrányok csökkentésére. Építünk a tanulók aktivitására, a szülők véleményére, javaslataira.

A székhelyiskolában a 2013/14. tanévtől az első osztálytól felmenő rendszerben bevezettük az alsó tagozaton a Nemzeti Alaptantervben választható tantárgyként megjelenő sakk tantárgyat, mely a Polgár Judit Sakk Alapítvány egyedülálló, új módszertani programja. Képességfejlesztésre, a logikus és kreatív gondolkodás elősegítésére nyújt lehetőséget. A módszer a sakkórák mellett a sakk alapszabályait és eszközrendszerét használva beépül az általános tanterv alap- tantárgyainak oktatásába is.

A tagiskola 2017 októberében tehetségponttá vált. A tehetségpont jelenleg nyelvi és matematikai területeken működik. A versenyekre való felkészítéseket, szakköröket, délutáni foglalkozásokat már ezek segítségével, ennek szellemében végezzük. A gazdagító programokat helyezzük előtérbe a megfelelő szakemberek biztosításával. A program továbbfejlesztése, bővítése jelenleg folyamatban van.