Itt talál információt Iskolánk dolgozói és tanulóinak fertőzöttségi állapotáról, amennyiben van ilyen:

Dolgozó: 0 Fő

Tanuló: 0 Fő

"A világon semmiféle tehetség el nem vész."

Petőfi Sándor

Miskolci Petőfi Sándor
Általános Iskola

3526, Miskolc, Katowice utca 17. 30/754-4169 altisk@petofi10-mc.edu.hu


 

Iskolánkban minden hónapban, minden osztályban megválasztjuk a hónap tanulóját,
akik magatartásukkal példát mutatnak társaiknak.

Reméljük idővel minden tanulónk megnyeri ezt a címet.

2023 - Szeptember

Korábbi tanévek hónap tanulói: 2022-23 , 2021-22


Bemutatkozás

Iskolánkban angol nyelvoktatás folyik első osztálytól kezdődően. Negyedik osztálytól emelt óraszámban tanulják a diákok az angol nyelvet, ami felső tagozaton is folytatódik: az emelt angolosok heti 5 órában az alap angolosok heti 3 órában tanulják az angol nyelvet.

Az informatika tantárgy is 4. osztálytól beépül az órarendbe. Ez a mai kor követelményeinek és elvárásainak fontos része, hogy ez által tanulóink tudatosabban és egészségesebben viszonyuljanak a technika adta lehetőségekhez. Az iskola felszereltsége és eszközellátottsága megfelel a mai elvárásoknak. Digitális táblák, tabletek, számítógépterem és az internet használata beépült a mindennapi munkánkba. A gyerekek szívesen és örömmel végeznek feladatokat a modern eszközökön.

A 2013/14. tanévtől az első osztálytól felmenő rendszerben bevezettük az alsó tagozaton a Nemzeti Alaptantervben választható tantárgyként megjelenő sakk tantárgyat, mely a Polgár Judit Sakk Alapítvány egyedülálló, új módszertani programja. Képességfejlesztésre, a logikus és kreatív gondolkodás elősegítésére nyújt lehetőséget. A módszer a sakkórák mellett a sakk alapszabályait és eszközrendszerét használva beépül az általános tanterv alaptantárgyainak oktatásába is. 2016 májusától iskolánk a Sakkpalota Program Referenciaintézménye lett.

A mindennapos testnevelés bevezetése óta tanulóinknak biztosítjuk a rendszeres testmozgást, igyekszünk sportolásra ösztönözni őket, amit sportkörökön és szabadidős tevékenység keretében biztosítunk számukra. Az első osztályosok heti egy alkalommal úszás-oktatáson vesznek részt a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ uszódájában. Külső oktató segítségével, heti 2 alkalommal, moderntánc oktatása is zajlik. Ezen fiúk, lányok vegyesen vehetnek részt.

Intézményünkben az etika oktatás mellett heti egy órában katolikus és református hitoktatatást is választhatnak gyermekeik számára.

Intézményünkben hagyományosan folyik a tanítás. Délelőtt tanítási órák vannak, délután 16:00-ig napköziben tartózkodhatnak a gyerekek. Az 1-8. évfolyamig működnek napközis csoportjaink. Reggel, reggeli ügyeletet biztosítunk a korábban érkező tanulóknak 6:30-tól 7:30-ig, délután pedig 16:00-tól 17:00-ig szintén ügyeletet tartunk. Így tanítványaink, felnőtt felügyelet mellett, biztonságban és nyugodtan várhatják meg szüleiket, hozzátartozóikat.

A tanulás mellett szabadidős programokkal is színesítjük diákjaink mindennapjait. Ebben segítségünkre van a diákönkormányzat. Iskolai szintű programok, mint Halloween, Mikulás, Karácsony, Farsang, Gyermeknap, iskolai szintű kirándulások, nyári táborok, tanulmányi versenyeken való részvétel, témahetek, szervezésében és lebonyolításában nagy segítséget kapunk.

Osztályprogram keretében, az iskolán belüli programok mellett, bábszínházba, színházba, moziba, múzeumba, könyvtárba, kirándulni visszük a gyerekeket. Igyekszünk változatos programokkal, eseményekkel színesíteni a hétköznapokat, hogy a mindennapos, rendszeres tanulás közben, a szórakozás és hasznos időtöltés is helyet kapjon.

Az intézmény pedagógiai rendszerében prioritást élvező területek a következők:

  • általános tantervű oktatás
  • angolnyelv-oktatás első osztálytól
  • emelt szintű angolnyelv-oktatás
  • egészségügyi intézményben tartós gyógykezelés alatt álló tanulók, integrált, részintegrált oktatása összevont osztályokban (kórházi tagozat)
  • napközi otthon működtetése
  • további egyéb órák szervezése 16.00 óráig (szakkörök, tehetséggondozó foglalkozások, fejlesztő, felzárkóztató, differenciált foglalkozások, sportcsoportok szervezése)
  • iskolapszichológusi feladatok ellátása
  • BTMN diagnózissal rendelkező tanulók fejlesztése
  • SNI diagnózissal rendelkező tanulók fejlesztése
  • iskolai könyvtárak működtetése
  • DÖK működtetése
  • sakkoktatás
  • kommunikációs és informatikai kultúra fejlesztése
  • szabadidős tevékenység és életmódkultúra fejlesztése.